Hubení štěnic Praha

Specializujeme se na diskrétní a rychlou likvidaci štěnic a zajišťujeme komplexní servis. Přijedeme k vám v neoznačeném voze a bez uniforem. Používáme nejmodernější prostředky a technologie k dezinsekci štěnic.

O hubení hmyzu

Především se jedná o štěnice domácí (Cimex lectularius), které se nejčastěji vyskytují v ubytovacích zařízeních, hotelech, bytových domech, bytových jednotkách, ale například i ve vlacích. Platí zde pravidlo, že čím dříve se štěnic zbavíte, tím lépe, protože jsou velice odolné, dožívají se až 12 měsíců a pokud musí, vydrží bez krve i 35 týdnů.

Proč zavolat odborníka na dezinsekci štěnic?

Zkušený deratizátor pozná během chviličky při prozkoumání místa, zdali jsou jednotlivé místnosti napadeny. Většinou se nalézá trus štěnice, který tvoří na povrchu menší černohnědé skvrnky. Nejčastějšími místy, kde v místnostech hledat jsou v ložnicích postele, především matrace, dále noční stolky nebo například podlahové lišty. V obývacích pokojích pak hlavně sedačky, křesla a dobré je se podívat i za jednotlivé obrazy.

Co je nejdůležitější při likvidaci štěnic?

Co nejrychleji určit způsob, jakým se před štěnicemi chránit nebo jak štěnice co nejefektivněji zlikvidovat. Zjištění výskytu štěnic, kdy odborník provede detekování a monitorování pomocí monitorovací lepové stanice s atraktantem. Preventivní postřiky, účinné až po dobu dvou měsíců podle druhu materiálu, na který se postřik nanáší. Represivní zásah na vyhubení a zneškodnění štěnic za použití profesionálního postřiku. Důležité je při tom dodržovat metodiky dezinsekce a deratizace a postupovat podle povinných a doporučených postupů. Postřik je totiž toxický pro štěnice i po zaschnutí. Většinou je zapotřebí dvou postřiků, po kterých se vyhubí celá kolonie. Důležitá je komplexnost zásahu, aby se z několika jedinců, štěnice opět nerozmnožily.

Na co nezapomenout při hubení v ubytovnách nebo bytových domech?

Občas se štěnice rozšíří i do okolních místností nebo bytů. Například mohou využít stoupačky a jiné drobné prostory k prolezení. V takovém případě je důležité dodržet křížovou metodu likvidace štěnic. Doporučuje se použít postřik také v bytech vedle ve stejném patře a v bytech nad a pod napadenou bytovou jednotkou.

Pro likvidaci štěnic kontaktujte zkušeného deratizéra. Rádi vám poskytneme i bezplatnou konzultaci.